Mezun Oluyorum 2024
Depremzedelere Ergoterapi Desteği
Ankara'ya gelmiş olan tüm depremzedelere, bölümümüze başvurmaları halinde ücretsiz ergoterapi hizmeti verilecektir. Ayrıntılı bilgi...
BEB 650 Temel Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı dersinin Muafiyet Sınavı hk.

BEB 650 Temel Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı dersinin Muafiyet Sınavı 01.03.2023 tarihinde 15:00-17:30 saatleri arasınada ONLİNE https://uesinav.hacettepe.edu.tr/ adresinden yapılacaktır.

Sisteme girişler için kullanıcı adı: öğrenci numarası; şifre: TC kimlik numaralarının ilk 6 hanesidir.

Yabancı uyruklu öğrencilerin ise kullanıcı adı ve şifresi öğrenci numaralarıdır.

Muafiyet Sınavına bu yıl 1. Sınıfa başlayan öğrenciler, dersi programlarına hiç almamış öğrenciler girebilirler. Daha önce programlarına alan ve F2 ve F3 ile kalan öğrenciler Muafiyet Sınavına giremezler giren öğrencilerin sınavları iptal edilecektir.

Hacettepe Üniversitesi Önlisans, Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği 27. madde 5 fıkrasına göre “Muafiyet sınavları, ilgili kurulların önerisi üzerine Senato tarafından belirlenen dersler için her yarıyıl başında yapılır. Öğrenciler bu sınavlara, dersleri ilk kez alacakları yarıyıl başında girebilirler. Öğrenciler bu haktan her ders için bir kez yararlanırlar’’. Muafiyet sınavlarında başarılı sayılmak için en az D notu almak gerekir.” 


Sınavı Tarihi :01.03.2023 - Saat 15:00-17:30


https://uesinav.hacettepe.edu.tr/