Mezun Oluyorum 2024
Depremzedelere Ergoterapi Desteği
Ankara'ya gelmiş olan tüm depremzedelere, bölümümüze başvurmaları halinde ücretsiz ergoterapi hizmeti verilecektir. Ayrıntılı bilgi...
!!ÖNEMLİ!! 2022-2023 Bahar Yarıyıl Sonu Sınav Kuralları hk.

Sevgili öğrencilerimiz,

2022-23 Bahar Yarıyıl Sonu Sınavlarına tüm öğrencilerimiz eşit koşullarda katılım gösterebilmeleri için bölümümüz yönetimince aşağıdaki kurallar belirlenmiştir. Tüm öğrencilerimizin sınavlara girişlerde ve sınav süresinde bu kurallara uyması gereklidir. Belirlenen kurallar tüm çevrimiçi sınavlarda uygulanacaktır.

 

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü Dönem Sonu Sınav Kuralları

 

 1. Bu kurallar, sadece çevrimiçi sınava girecek öğrenciler için geçerlidir.
 2. Öğrenciler ilan edilen tarihte, sınav saatinden en geç 5 dakika öncesinde uzaktan eğitim sistemine ve zooma girmekle yükümlüdür.
  1. Ek olarka öğrenciler, telefonlarından zoom aracılığı ile yüzlerini gösterecek ve mikrofonu açık olacak şekilde ayarlayıp bağlanmakla yükümlüdür.
 3. Uzaktan eğitim sistemi üzerinden sınava girecek öğrenciler telefonlarından zoom bağlantısı ile girip yüzleri görünecek şekilde geniş açıda kamerayı ayarlayacaktır. zoom boyunca öğrencilerin mikrofonları açık olacaktır.
 4. Sınav öncesinde ve sınav süresince öğrencilerin kameraları ve mikrofonları açık olmak zorundadır.
 5. Sınav süresince öğrencilerin yüzleri ve ağızları açık olmalı, kulaklarında kulaklık olmadığı görülür şekilde olmalıdır. Öğrencilerin sınav süresince elleri ile yüzlerini ve ağızlarını kapatmaları yasaktır.
 6. Tüm sınavlar zoom üzerinden kayıt edilecektir. Sınav bitimini takiben dersin sorumlu öğretim üyesi ve araştırma görevlisi kaydı inceleyecektir.
 7. Sınav gözetmeni gerekli gördüğü takdirde öğrenciden sınav ortamını görmek için kamera açısını değiştirmesini istemek suretiyle görebilecektir.
 8. Yukarıdaki maddelerin herhangi birinin ihlali durumunda, öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır ve tutanak tutulacaktır.
 9. Teknik aksaklıklar nedeniyle interneti kesilen veya sınavdan düşen öğrenciler 2 dakika içerisinde tekrar bağlanabilir. Ancak ikinci bir internet aksaklığı durumunda öğrenci sorunun teknik nedenlerle olduğunu ekran görüntüsü ile ispatladığı takdirde ilan edilecek ileri bir tarihte telafi sınavına alınacaktır.
 10. Deprem bölgesinde yaşayan öğrenciler sınava deprem bölgesinden girdiğini ispatlamak koşulu ile zooma bağlanmadan sınava girebileceklerdir.